Нинджи нахлуха на терена и дадоха допълнителния сили на Пари Сен Жермен, превъплътил се в Рен в ролята на лошия герой от „Междузвездни войни” Дарт Вейдър.

Феновете на домакините дадоха сигнал с хореография за филмовите елементи в мача, който приключи с убедителен успех с 4:1 за ПСЖ на стадион в Рен в мача от 18-ия кръг.

Много рано лидерът поведе с 2:0, след като две от звездите му се разписаха. Първо вкара Неймар в 4-ата минута, а после Мбапе покачи на 2:-0 за парижани в 17-ата.

Всичко се развиваше по мед и масло за лидера в класирането през първото полувреме, но през второто парижани срещнаха известни трудности.

Рен успя да изравни играта и стигна до гол, с който намали на 1:2 чрез Фирмен Мубеле в 53-ата минута.

Но в 64-ата минута Рен остана с 10 души след донякъде спорно изгонване на Бенжамен Андре.

После за ПСЖ беше лесно. Първо вкара Кавани, а на терена нахлуха две костенурки-нинджа, костюмирани по този начин фенове, за поздравят оприличения на героя Донатело от филмчето „Костенурките нинджа”.

Веднага след това вкара за втори път и Неймар в 76-ата, фиксирайки крайното 1:4.

За капак домакините изпуснаха дузпа в последната минута чрез Уахби Хазри. А червеният картон по този повод на Преснел Кимпембе нямаше особено значение.

ПСЖ е убедителен лидер с 47 точки, с 9 повече от втория Монако.