Ница продължава да се държи с две ръце за върха във Франция и в 33-ия кръг обърна от 0:1 до 3:1 гостуващия му Нанси. Ница има 73 точки, но е със съответно два и един мача повече от Монако и ПСЖ, които са с по 74 на първото и второто място.

Нанси пък се бори с всички сили за кожата си, остава едно място над чертата – 17-и с 31 точки, но може скоро да се озове под нея.

Ница игра без наказания за този мач Марио Балотели.

Нанси стигна пръв до гола в 26-ата минута. След изпълнение на корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на Ница, от което се възползва Морис Дале и направи резултата 0:1.

В 36-ата минута Льо Биан обаче успя да възстанови равенството, реализирайки за Ница. Южняците продължиха да доминират до края на полувремето, но не успяха да стигнат до втори гол, поне през първата част.

Ница започна много силно и второто полувреме. В серията от атаки към вратата на Нанси се стигна до дузпа в полза на домакините. Жан-Микаел Сери бе точен от бялата точка и Ница направи пълен обрат – 2:1 в 51-ата минута.

В 85-ата минута Жан-Микаел Сери затвърди победата на тима от Лазурния бряг на 3:1.