Нант постигна втората си победа от началото на сезона в Лига 1 в петия кръг на кампанията. Това стана в гостуването на коравия тим на Монпелие.

"Канарчетата" надделяха с 1:0 и така задълбочиха кризата при съперника си, който записа четвърти пореден двубой без победа. Но този успех помогна на гостите да изплуват в класирането.

Единственото попадение в мача дойде в 76-та минута, а точен беше бразилецът Диего. Джовани Сио в 84-та минута беше изгонен от състава на Монпелие и това направи доста по-лесна задачата за Нант в последните минути.

С този успех гостите събраха 7 точки и вече има седем в актива си, което му отрежда място в горната половина на таблицата. Монпелие остава с 4 и продължава да е застрашен от изпадане, колкото и да е рано през сезона.