Отборът на Олимпик Марсилия извоюва втора поредна победа в Лига 1 през сезон 2017/2018. В гостуването си от втория кръг „финикийците” надделяха с 1:0 над водения от Клаудио Раниери Нант.

За разлика от първия кръг, когато хората на Руди Гарсия развинтиха Дижон с 3:0, този път им беше доста по-трудно да се доберат до трите точки. Въпреки подчертаната си доминация при владеенето на топката, Марсилия на няколко пъти изтръпна заради опасните контраатаки на „канарчетата”.

Първата част започна с ранен шанс за гостите. В 3-ата минута Замбо Ангиса отправи тежък шут от дистанция, който рикошира в бранител. Вратарят на Нант Чиприан Татарушану все пак намери начин да отговори и изби над вратата.

Нант отвърна почти веднага и в 6-ата минута Стийв Манданда трябваше да отразява тежък изстрел на Ронжие от дистанция. Секунди по-късно Флориан Тувен бе много близо до гола, като стреля опасно с глава, а Татарушану с една ръка някак отрази.

Валер Жермен бе изпуснат да стреля с глава в 35-ата минута, когато отново Татарушану бе последна преграда пред гола.

През втората част геройствата на румънеца продължиха, а четвърт час преди края попадение на Морган Сансон за марсилци бе отменено заради засада.

В крайна сметка те постигнаха своето в 87-ата минута. Тогава топката мина отдясно по атаката, а Реми Кабела центрира към близката греда. Включилият се в атака Патрис Евра докосна тънко кълбото и го насочи към Лукас Окампос, който отблизо с известна доза късмет порази целта за крайното 1:0.

Така след два изиграни мача Марсилия  е лидер наред с Олимпик Лион, който също е с 2 победи от два мача. Головата разлика на „хлапетата” обаче е малко по-добра (6:1 спрямо 4:0). Нант е предпоследен без отбелязан гол и без спечелена точка.