Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над Троа в мача от 28-ия кръг на Лига 1. Парижани не допуснаха никакви изненади, въпреки че куп звезди на гостите пропуснаха двубоя. Треньорът на ПСЖ Унай Емери даде почивка на много от титулярите си преди реванша с Реал Мадрид за Шампионската лига, а в групата не попаднаха изобщо Кавани, Мбапе, Верати, Пасторе и Маркиньос.

Неймар пък се оперира днес, след стъпи накриво и изкълчи десния си глезен при победата с 3:0 над Олимпик Марсилия миналата неделя. Медиите съобщиха, че интервенцията е преминала успешно.

Анхел Ди Мария откри резултата в 47-ата, а Кристофър Нкунку удвои за гостите в 77-ата минута на срещата.

Така възпитаниците на Емери записаха шеста поредна победа във френското първенство. Парижани остават едноличен лидер в класирането със 74 точки, като вторият Монако е далеч на 14 зад тях. Троа пък стремително се е запътил към дъното като вече е в зоната на изпадащите - на 18-ата позиция с 28 точки.