Отборът на Сент Етиен стартира силно новата кампания във френската Лига 1 и успя да победи Ница с 1:0 у дома. Голът за домакините бе дело на Жонатан Бамба, който в 4-ата минута засече на празна врата успореден пас на Усама Танан. Този мач също така бе дебют за треньора на Сент Етиен Оскар Гарсия.

В 14-ата минута Аласан Плеа намери Ейсерик вляво, който без подготовка и с прекрасен шут затрудни максимално стража на домакините Стефан Руфие, който много трудно отби топката. Две по-късно вратарят на гостите Йоан Кардинал трябваше да избива удар от дистанция. Бриан Дабо достигна до кълбото и бе препънат от Маланг Сар, но главният рефер на двубоя реши да не отсъжда дузпа за домакините.

През втората част Ница наложи териториален натиск, който обаче не доведе до никакви затруднения за Стефан Руфие.