Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над Троа в мача от 28-ия кръг на Лига 1. Парижани не допуснаха никакви изненади, въпреки че куп звезди на гостите пропуснаха двубоя. Треньорът на ПСЖ Унай Емери даде почивка на много от титулярите си преди реванша с Реал Мадрид за Шампионската лига, а в групата не попаднаха изобщо Кавани, Мбапе, Верати, Пасторе и Маркиньос.

Неймар пък се оперира днес, след стъпи накриво и изкълчи десния си глезен при победата с 3:0 над Олимпик Марсилия миналата неделя. Медиите съобщиха, че интервенцията е преминала успешно.

Анхел Ди Мария откри резултата в 47-ата, а Кристофър Нкунку удвои за гостите в 77-ата минута на срещата.

Така възпитаниците на Емери записаха шеста поредна победа във френското първенство. Парижани остават едноличен лидер в класирането със 74 точки, като вторият Монако е далеч на 14 зад тях. Троа пък стремително се е запътил към дъното като вече е в зоната на изпадащите - на 18-ата позиция с 28 точки.

Парижани очаквано диктуваха случващото се на терена през цялата първа част.

Още в 7-ата минута Анхел Ди Мария беше близо до отбелязването. Той овладя подаване в наказателното поле и стреля, но насочи топката право в Ервин Зелазни.

В 16-ата минута отново аржентинецът се пробва от пряк свободен удар, но стража на домакините отново внимаваше.

Три минути по-късно малко не достигна на Томас Мюние да мушне топката в мрежата на Зелазни, който се хвърли в краката му и по този начин сложи край на опасността пред вратата си,

В 26-ата минута Джовани Ло Селсо с опасен удар от границата на наказателното поле, но вратарят отново се отличи с блестящ рефлекс, за да отрази опита му.

Две минути по-късно Курзава си опита късмета с удар от дистанция, но топката мина високо над напречната греда.

В 37-ата минута Ло Селсо опита да простреля за пореден път Зелазни с шут от движение, но поредна блестяща проява опропасти удара му.

В 41-ата минута Курзава намери Кристофър Нкунку на 2 метра от голлинията. Нкунку от своя страна успя да се нагласи и да стреля атрактивно от задна ножица, но право в ръцета на Зелазни.

Две минути след началото на втората част парижани откриха резултата. Дракслер изведе Ди Мария зад защитата на съперника,  който забеляза излезлия Ервин Зелазни и копна топката в мрежата за 1:0.

В 62-ата минута Юлиан Дракслер плъзна брилянтен пас към Кристофър Нкунку, който отправи удар от вътрешността на наказателното поле, преминал на милиметри встрани от десния стълб.

Кристофър Нкунку удвои В 77-ата минута. Той отбеляза с брилянтен удар в долния десен ъгъл, след като беше изведен в наказателното поле от превъзходен прехвърлящ пас на Дани Алвеш.

Най-опасното положение за домакините дойде в 86-ата минута. Тогава Саиф-Един Кауи се включи добре в наказателното поле и овладя убийствен пас, преди да шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли по невероятен начин на шпагат.

В самия край на срещата Дани Алвеш също се разписа, но голът му бе отменен заради засада. Видеоповторенията обаче показааха, че такава няма и бразилецът е в редовна позиция.