Отборът на Пари Сен Жермен стартира сезон 2017/2018 в Лига 1 напълно според очакванията – с победа над новака Амиен. Скромният противник загуби само с 0:2 на „Парк де Пренс” главно заради чудесните намеси на своя вратар Режис Гюртнер. Единсон Кавани и Хавиер Пасторе вкараха попаденията за парижани, които преди мача представиха новото си рекордно попълнение Неймар да Силва. Нападателят, който не получи нужните документи за картотека навреме, изгледа целия мач и остана доста доволен от видяното.

Още в 5-ата минута ПСЖ стигна до първата си 100-процентова голова възможност. Тиаго Мога отне топката в половината на съперника и с пас надясно намери Анхел Ди Мария. Аржентинецът тръгна към дъгата и с леко, но много премерено подаване изведе Единсон Кавани съвсем сам срещу вратаря Режис Гюртнер. Уругваецът шутира без забавяне, като прати кълбото в аут на десетина сантиметра покрай левия стълб.

Пред погледа на Неймар ПСЖ продължи да доминира и в 19-ата минута беше истинско чудо, че гостите не допуснаха гол във вратата си. Защитата на новака реагира лошо при центриране от ъглов удар отдясно по атаката, а това позволи на Хави Пасторе да стреля от движение от около 13-14 метра. Топката рикошира в защитник пред вратарското поле и се отклони високо към Адриен Рабио. Френският футболист имаше наглед лесна задача да порази празната врата от упор, но от 2-3 метра изстрелът му с глава срещна десния стълб и излезе в аут.

В 24-ата минута ПСЖ организира нова опасна атака, като Кавани получи до дъгата, обърна се и с пас вляво намери Рабио на скорост в наказателното поле. Халфът загуби прекалено много време в обработване на кълбото, поради което последвалият му шут отскочи от гърба на защитник.

С течение на времето Амиен започна по-добре да затваря противника, ала видимата разлика в класите все пак направи така, че ситуации пред вратата на Гюртнер да не липсваха. В 35-ата минута много активният Рабио пробва да порази целта с шут към долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле. Вратарят на Амиен не видя добре топката и въпреки всичко намери начин да се намеси адекватно.

Две минути по-късно Ди Мария центрира перфектно от ъглов удар, като насочи подаването си към пространството между вратарското поле и точката на дузпата. Там Лейвин Курзава надскочи пазача си и пробва да порази далечния горен ъгъл. Кълбото премина на половин метър покрай сглобката.

ПСЖ наруши нулевото равенство на таблото 3 минути преди края на първото полувреме. Тогава Дани Алвеш центрира по перфектен начин към точката на дузпата, където Единсон Кавани овладя на бедро, а после с рязък финт накара централния защитник Гуано да изглежда комично. След това за уругвайския таран бе детска игра да се разпише с шут по тревата в долния ляв ъгъл.

Второто полувреме продължи да се развива по утвърдения дотук сценарий. В 52-ата минута Единсон Кавани се измъкна отляво и получи на скорост, след което пробва остро центриране. Аденон, в опита си да изчисти, не бе никак далеч да си отбележи автогол, като топката облиза външната страна на мрежата зад дясната греда.

Седем минути по-късно Кавани и Ди Мария изплетоха брилянтно двойно подаване, което остави последния напълно сам срещу вратаря. Гюртнер излезе напред, а Ди Мария елегантно го прехвърли само за да види как топката агонизиращо излиза в аут покрай левия стълб.

В средата на втората част двата отбора си размениха по една опасност само в рамките на секунди. В 68-ата минута Адриен Рабио с чудесно центриране намери Кавани пред вратарското поле, а уругваецът нанесе точен шут, който вратарят Гюртнер спаси по още по-добър начин. Впоследствие той постави началото за атака на Амиен, при която Шарли Шариер бе намерен на чиста позиция отляво на вратарското поле. Резервата за гостите обаче не успя да произведе точен шут заради силната на центрирането и това спаси вратаря Алфонс Ареола от по-големи главоболия.

Четвърт час преди края 30-годишният страж на Амиен отново се прояви чудесно. Хави Пасторе матира защитата на гостите с чудесно фалцово подаване по земята, с което намери Кавани около точката на дузпата. Уругваецът стреля без да се замисля, но и без да погледне, че Гюртнер е направил няколко крачки напред. Именно последното спомогна на стража директно да улови.

Усилията на вратаря бяха обезсмислени 9 минути преди края на редовното време. Тогава Верати се устреми с топката напред и даде фамозен пас вдясно за Кавани, който се измъкна от засадата. Нападателят стигна до наказателното поле, където действа напълно неегоистично и с пас по тревата позволи на Хави Пасторе да отбележи за 2:0 на празна врата.

В следващия кръг ПСЖ излиза срещу Гингам, а тогава най-вероятно Неймар ще направи своя дебют.