Шампионът на Франция Пари Сен Жермен намери най-доброто лекарство за дълбоките рани, които получи от Барселона през седмицата в Шампионската лига. А именно - победите.

Парижани надделяха с 2:1 в гостуването си на последния в класирането Лориен и така поне донякъде забравиха за тежкия погром с 1:6 от каталунците. Единсон Кавани и Кристофър Нкунку отбелязаха попаденията за успеха, а Микаел Сиани само намали за домакините.

Още от началото момчетата на Унай Емери искаха да намерят пътя към вратата на противника, но явно имаха психологически проблем и трудно създаваха положения. И когато ги имаше, ударите не бяха от най-трудните за вратаря.

Затова трябваше къс магия, за да бъде нарушено нулевото статукво. И кой, ако не Единсон Кавани, да го покаже. Уругваецът засече с пета едно центриране от корнер и от нулев ъгъл мушна топката между защитника Жано и вратаря, за да открие.

При този резултат дойде и почивката, а мехлемът за раните стана още по-приятен в 52-та минута, когато резултатът набъбна на 2:0 и на практика всичко беше решено. Тогава Кавани нетрадиционно проби в половината на противника и намери Кристофър Нкунку. Той стреля силно в обсега на вратаря, но той се намеси левашки и позволи топката да мине под него - 2:0.

Лориен върна едно попадение в 68-та минута, когато Силвен Марво намери Микаел Сиани в наказателното поле и той с глава отбеляза за 1:2, но това беше всичко интересно пред вратата на ПСЖ за този мач.

Така шампионите взеха три точки и с 65 в актива си са на три зад лидера Монако. Лориен остава последен с 22 точки и се е запътил с огромна скорост към Лига 2.