Представянето на бразилеца Неймар бе гвоздея при победата на ПСЖ като гост на Гингам с 3:0 в двубой от 2-я кръг на френската Лига 1.

Най-скъпият футболист в света, който смени Барса с ПСЖ бе титуляр и се отличи с гол и асистенция. Попадението за Неймар бе за 3:0 в полза на парижани в 82-ата минута.

Преди това бразилецът асистира за гола на Единсон Кавани за 2:0 в 62-ата минута, а преднина за гостите бе дал автогола на Жордан Икоко в 52-ата минута.

Гол за милиони, Неймар вкара за ПСЖ

За Пари Сен Жермен това е втори успех от два мача в Лига 1, докато Гингам остава с три точки в актива си от победа и загуба до момента.

Неймар бе изключително активен в срещата и още в 4-ата минута опита да намери хитро свободен съотборник, но защитата на домакините се справи.

В 15-ата минута Единсон Кавани получи прецизен пас и стреля, но не успя да се разпише. Пет по-късно Неймар демонстрира техника и опита мерника си, но не сполучи.

Пари Сен Жермен бе близо до гола в 35-ата минута след като Неймар намери Маркиньос, който обаче уцели гредата. Три по-късно Единсон Кавани също застраши вратата на Гингам, но резултатът се запази 0:0.

Гостите все пак откриха в 52-ата минута след нещастен автогол на Жордан Икоко, а 10 по-късно Единсон Кавани бе изведен отлично от Неймар и не сгреши за 2:0 в полза на ПСЖ.

Парижани имаха още възможности, като в 78-ата Анхел Ди Мария пропусна изгодна възможност преди Кавани и Неймар да комбинират чудесно и бразилецът да се разпише за 3:0 в 82-ата минута за крайното 3:0.