Отборите на Олимпик Марсилия и ПСЖ не се победиха и завършиха при резултат 0:0 голямото дерби на 11-ия кръг на френската Лига 1.

След четвърт час игра ПСЖ организира добра атака, завършила с твърде неточен удар на Неймар. Луан Переш обаче засече топката и я прати в собствената си врата. След преглед с ВАР ситуацията бе преразгледана и голът бе отменен заради засада.

Пет минути по-късно Марсилия отбеляза гол, който също бе отменен. Аркадиуш Милик получи топката в наказателното поле и с бърз истрел я прати във вратата на противника, но след преглед с ВАР стана ясно, че е бил в положение на засада.

Последва добър опит на Лионел Меси, който обаче бе отразен от Пау Лопес. В края на първата част отново аржентинската суперзвезда бе най-близо до попадението, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 57-ата минута Ашраф Хакими влезе изключително грубо в краката на свой противник и след преглед с ВАР бе изгонен.

Олимпик Марсилия се възползва от численото си предимство и пое инициативата в мача. След 66 минути игра Валентин Ронже засече центриране на Пайе около точката на дузпата, но не успя да насочи топката, която прелетя встрани от вратата. В последните минути от срещата темпото на игра спадна и липсваха нови опасни ситуации пред някоя от двете врати.

Така двата отбора взеха по една точка. ПСЖ събра 28 пункта на върха във временното класиране, докато Марсилия се изкачи една позиция по-нагоре и вече е четвърти с 18 точки.

Марсилия - ПСЖ  КР 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МАРСИЛИЯ: Пау Лопес, Валентин Ронже, Уилям Салиба, Дуйе Калета-Цар, Луан Перес, Матео Гендузи, Бубакар Камара, Ченгиз Юндер, Дмитрий Пайе, Пол Лирола, Аркадиуш Милик

Треньор: Хорхе Сампаоло

ПСЖ: Кейлор Навас, Ашраф Хакими, Маркиньос, Преснел Кимпембе, Нуно Мендеш, Марко Верати, Данило Перейра, Анхел Ди Мария, Неймар, Лионел Меси, Килиан Мбапе

Треньор: Маурисио Почетино

Гл. съдия: Беноа Бастиен

Стадион: „Велодром“, Марсилия