Монако направи още една малка, но изключително важна крачка към шампионската титла на Франция. "Монегаските" взеха едно от най-тежките си гостувания до края на сезона и устискаха върха.

Тимът от Княжеството надделя с 1:0 над намиращия се във форма Анже, но спокойно можеше дори да загуби с оглед на огромните пропуски на домакините. Автор на единственото попадение беше Радамел Фалкао след час игра.

Въпреки че е в средата на таблицата, Анже далеч не излезе като обречен в този мач. Още в 7-та минута Фамара Диедиу изпусна страхотна възможност да открие, а после повтори упражнението след 16 минути игра.

Камил Глик имаше един от редките шансове за Монако, но инициативата беше изцяло за домакините. В 26-та минута Карл Токо-Екамби направи поредния пропуск, а всъщност Даниел Субашич се намеси перфектно.

В 30-та минута след грешка в защитата на гостите отново Токо-Екамби се оказа на голова позиция, но изстрелът му като по чудо не се озова зад гърба на Субашич. Отново хърватинът спаси лидера в 38-та минута след удар на Диедиу.

Така преди почивката голове не паднаха и Анже определено трябва да съжалява повече за това. Монако живна малко след почивката, като Тиемуе Бакайоко изпусна да открие в 50-та минута. Но при една от редките си контри тимът от Княжеството откри резултата.

В 61-та минута Камил Глик намери перфектно Набил Дирар в наказателното поле, а той пусна към Радамел Фалкао. А колумбиецът от такива позиции не прощава и се разписа за 1:0. А след това продължи натискът на Анже.

Най-големият пропуск за домакините дойде в 85-та минута. Тогава Бамба уцели гредата, а точно преди Диедиу да прати топката в мрежата при добавката от 2-3 метра, в краката му се хвърли Субашич и улови топката с риск за здравето си.

В последната минута Монако изпусна да реши всичко при една опасна контра, при която Алмани Туре излезе сам срещу вратаря на Анже, но ударът му беше отразен. Така повече попадения нямаше и "монегаските" си тръгнаха с трите точки за първи път от този стадион за последните 45 години.

Така тимът от Княжеството събра 71 точки на върха, с една повече от втория Ница, но и с два мача по-малко от него. Анже остава в средата на таблицата с 39 точки и почти се прости с шансовете си за Лига Европа.