Монако направи поредната си огромна крачка към титлата във Франция. Това стана след на практика подсигуряването на победата в мача с Лил на "Луи Втори". Точно преди почивката резултатът стана 2:0.

Тогава точен беше Бернардо Силва, който прониза стража на "кучетата" в последния момент преди прекратяването на играта за първите 45 минути.

В тази ситуация обаче огромната заслуга е на младия талант Килиан Мбапе, който навърза защитата на противника и намери съотборника си във вратарското поле, а той нямаше как да сбърка - 2:0.

За отбелязване е, че това попадение беше под номер 100 в Лига 1 за "монегаските". Така те станаха третият най-резултатен отбор във водещите първенства в Европа, като са само след Реал Мадрид и Барселона.

Как се стигна до това важно попадение за Монако, можете да видите от картината в прикаченото видео.