Монако се утвърди с пълна сила на втората позиция в класирането в Лига 1. Това стана след измъчена, но напълно заслужена победа в домакинството на Бордо от 28-ия кръг на шампионата.

Шампионите надделяха с 2:1, като имаха нужда от пълен обрат, за да си тръгнат с трите точки. Валентин Вада беше дал изненадващо преднина на "жирондинците", но още до почивката Стеван Йоветич изравни, а 20 минути преди края и Рони Лопес се разписа и осигури победата за домакините.

Момчетата на Леонардо Жардим овладяха инициативата от самото начало и натиснаха съперника, но натискът им водеше само до множество ситуации, които нападателите пропускаха с лека ръка.

Най-чистото от тях в първия четвърт час пропиля Стеван Йоветич, който от изгодна дистанция стреля на сантиметри встрани от вратата. Джибрил Сидибе и Жорже също изпуснаха за домакините в тези минути.

Най-страхотният шанс дойде в 27-та минута, когато Рашид Гезал получи топката на позиция сам срещу вратаря, но ударът му кацна на напречната греда и топката в крайна сметка излезе в аут.

И докато Монако натискаше здраво, а Бордо само се отбраняваше, изведнъж "жирондинците" стигнаха повече от изненадващо до преднина. В 32-та минута Юсуф Салаби направи страхотен самостоятелен пробив по десния фланг и свърна топката точно на точката на дузпата за Валентин Вада, който без забавяне прониза мрежата за 1:0.

Този шок не отказа "монегаските" да търсят попадението, като почти веднага Тома Лемар не беше точен. Стеван Йоветич и Жоао Моутиньо също изпуснаха за домакините от Княжеството, а Никола дьо Превил имаше един от редките шансове за гостите, но не го оползотвори.

Но упоритостта на Монако даде резултат още преди почивката. Една грешно изнесена топка позволи на Тома Лемар да получи топката дълбоко в половината на Бордо и той с прекрасен пас изведе Стеван Йоветич сам срещу вратаря. А черногорецът този път не сбърка и прецизно прати топката до лявата греда за 1:1 в 45-та минута.

При този резултат дойде и почивката, а след нея настъпи и окончателната развръзка. "Монегаските" не спираха да налитат, но продължаваха да редуват пропуск след пропуск. Джибрил Сидибе и Стеван Йоветич не бяха точни в минутите след подновяването на играта.

Но това упорство просто нямаше как да не доведе и до втори гол в мрежата на "жирондинците". Той падна в 70-та минута, когато Джибрил Сидибе проби до аутлинията и намери във вратарското поле със страхотен пас Рони Лопес, за когото остана по-лесната задача да прониже мрежата от изгодната позиция - 2:1.

Шест минути след това Тома Лемар изпусна още един шанс да сложи окончателно точка на спора, а натискът на Бордо в последните минути беше безплоден и в крайна сметка Монако се поздрави със заслужените три точки, макар че те дойдоха с много мъка.

След тази развръзка домакините събраха 60 точки, на 11 зад лидера ПСЖ. Бордо остава в средата на таблицата със своите 36 точки и на практика няма за какво да се бори до края на сезона.