Монако разгроми Анже с 4:0 в мача от 25-ия кръг на Лига 1. „Монегаските” поведоха в резултата в 10-ата минута след злощастен автогол, който в крайна сметка бе записан на сметката на стража на домакините Людовик Бютел. Стеван Йоветич добави още две попадения – в 30-ата и 65-ата минута. Андре Раджи пък офороми за крайното 4:0 в 71-ата минута на срещата.

Така „монегаските” изместиха от втората позиция Олимпик Марсилия, които в петък стъпиха накриво срещу Сент Етиен, след като завършиха при равенство 2:2.  Възпитаниците на Леонардо Жардим вече имат на сметката си 53 точки, с 1 повече от „финикийците”. Въпреки това Монако остава много далеч от лидера ПСЖ, който се е настанил трайно на първата позиция с 65 точки. Анже пък се намира опасно близо до зоната до изпадане, като в момента е 17-и с 25.

„Монегаските” откриха резултата точно десет минути след началото на двубоя.  В опит да изчисти опасно центриране в наказателното поле Ромен Тома запрати топката право към собствената си врата. Стражът Людовик Бютел се опита да изчисти, но топката отскочи от краката му и след това влезе в мрежата.

Гостите удвоиха в 30-ата минута. Адама Диакаби проби отдясно и с перфектен пас изведе сам срещу вратаря Стеван Йоветич, който  с прехвърлящ удар заби топката в мрежата на домакините.

Отново Йоветич се разписа за класическото 3:0 в 65-ата минута. Тома Лемар нахлу отдясно и пусна към останалия на празна врата нападател, който без да се колебае заби топката в мрежата на Бютел.

Последното попадение падна в 71-ата минута. След още една отлично организирана атака на „монегаските” Юри Тилеманс пусна към връхлитащия Андре Раджи, който само подложи крака си, пращайки топката във вратата на домакините за 4:0.