Мегадрама съпроводи и в предпоследния кръг тройната битка за двете места в Шампионската лига, която водят Монако, Лион и Марсилия.

След като в петък марсилци не успяха да победят като гости Гингам /3:3/ и останаха четвърти с 74 точки, в събота всичко изглежда вървеше в полза на Лион до последните секунди в мачовете.

Първо Монако успя да увенчае дългия си и тежък натиск срещу гостуващия Сент Етиен с победен гол от дузпа за 1:0 в последния миг. Точен от бялата точка беше Фабиньо, а малко след това Рашид Гезал бе изгонен, но това бе без значение.

В 71-ата минута пък може би имаше гол-фантом в полза на Монако, топката вероятно мина голлинията, но попадението не бе зачетено.

Същевременно бе осъществил обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването на застрашения от изпадане Страсбург. Стефан Бакен бе открил в 22-ата минута за елзасците, после Набил Фекир от дузпа в 50-ата минута и Хусем Ауар в 73-ата минута направиха резултата 2:1 в полза на Лион.

Но Страсбург не бе казал последната си дума – вв-ата минутаНуно да Коста и в 94-ата от страхотен фаул Димитри Лиенар донесоха грандиозния успех с 3:2 в полза на Страсбург, което спаси елзасците от изпадане.

Същевременно в подножието на върха Монако има 77 точки на втората позиция, следван от Лион 75 и Марсилия 74. Второто място дава излаз директно към групите Шампионската лига, а третият ще трябва да мине през квалификицаии.

На дъното изпаднали са вечеТроа с 33 и Метц с 26. Спасиха се Лил и Страсбург с по 38. Последната позиция, изпращаща 16-ия в класирането на бараж за оставане, ще бъде решена в последния кръг между Каен с 37 т. и Тулуза с 34.

В последния кръг Монако гостува на изпадналия Троа, Лион приема Ница, а  Марсилия е домакин на Амиен.