Олимпик Марсилия постигна победа с 2:1 над Ница в дербито на 36-ия кръг в Лига 1. По този начин марсилци продължиха с пълна сила борбата си за място в Шампионска лига на два фронта – от Лига 1 и от Лига Европа, където тимът е на финал.

Двата тима направиха интересен двубой с положения и пред двете врати, но домакините заслужиха успеха си.

През първото полувреме Флориан Товен бе много активен за домакините и на няколко пъти пропусна след отлични акции, но първият гол бе реализиран от гостите. В черна котка за Олимпик отново се превърна Марио Балотели. В 5-ата минута Супер Марио премина през двама съперникови футболисти, навлезе към средата на наказателното поле и с добър изстрел реализира пети гол от четири мача срещу Ница, както и 16-ия си през сезона в Лига 1.

Марсилия обаче изравни доста бързо. В 13-ата минута Димитри Пайе подаде перфектно към наказателното поле. Там Валер Жермен бе застанал между Данте и Марлон и само сложи крака си, за да отклони към вратата.

В началото на втората част Балотели пропусна от добра позиция, а като цяло шансовете бяха по-малко. Стигна се до 72-ата минута, в която влезлият като резерва Клинтън Нджи стигна до топката пред аутллинията, надигра Данте и Валтер Бенитес, след което подаде на Пайе, който само трябваше да чукне в опразнената врата.

В последните секунди на двубоя топката попадна във вратата на Марсилия, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка.

В класирането Марсилия е четвърти със 73 точки, на една зад третия Монако. Ница е на седма позиция с 51.