Марсилия продължава да затъва в последните срещи. След като южняците отнесоха тежък погром с 1:6 от шампиона Монако в предния кръг, сега пак бяха зашлевени със звучна плесница. При това на собствения си стадион "Велодром".

Марсилци бяха отнесени с 1:3 от гостите от Рен и наставникът им Руди Гарсия има още много теми за размисъл. А този мач приключи още след първите 10 минути, когато бретанците водеха с 2:0 с попаденията на Вахби Хазри и Бенжамен Буриго.

Жорис Няньон оформи класиката в 70-та минута. Едва в края Морган Сансон само направи малко по-почетна загубата на домакините. А в последната минута гостите пропиляха и дузпа.

Още във 2-та минута Рен поведе с първия си точен удар в мача. Тогава Исмаила Сар проби по фланга и намери в наказателното поле Вахби Хазри, който с пета прати топката в далечния ъгъл на вратаря за 1:0.

А в 10-та минута интригата отиде към приключване. Тогава страхотен пас на босненеца Санин Пръчич намери Бенжамен Буриго в половината на марсилци, той пробяга поне 40 метра и от границата на наказателното поле заби бомбен шут в мрежата на домакините - 2:0.

До почивката и двата тима пропиляха хубави положения, но повече попадения през първото полувреме не паднаха. Но след подновяването на играта всичко приключи. Всъщност, това се случи в 70-та минута.

Тогава и Жорис Няньон се разписа в мрежата на Марсилия след асистенция на Буриго и класиката беше оформена. Морган Сансон само намали за Марсилия две минути преди края, но за повече домакините нямаха сили.

Те даже трябва да са доволни, че не паднаха и по-тежко, защото в продължението на двубоя Ндомбе Мабеле пропиля дузпа за Рен, пращайки топката високо над вратата. Така гостите надделяха с 3:1 и взеха първи успех за сезона, като вече имат 5 точки. Марсилия остава със 7.