Олимпик Марсилия сложи точка на амбициите на Ница да се пребори за директна квота за групите на Шампионската лига следващия сезон с Пари Сен Жермен. Южняците надделяха с 2:1 в голямото дерби на 36-ия кръг в много завързан мач на своя "Велодром".

Бафетимби Гомис даде аванс на домакините преди почивката, но малко след нея Марио Балотели изравни със спорен гол. Патрис Евра обаче вкара дебютното си попадение за марсилци и изкова успеха на новия си тим.

А този двубой беше изключително зрелищен и предложи изключително много емоции и положения. Още в 3-та минута Рикардо Перейра тресна гредата от състава на Ница, а в 14-та това стори и Балотели.

Марсилци имаха страхотни шансове да открият, но Димитри Пайе и Бафетимби Гомис не успяха да се разпишат, излезли сами срещу вратаря на гостите Йоан Кардинал. И всичко това само до 21-та минута, когато най-после резултатът беше открит.

Тогава Димитри Пайе центрира перфектно от корнер и намери непокрития във вратарското поле Бафетимби Гомис, който надскочи вратаря и двамата централни защитници, за да се разпише за 1:0.

Малко след това попадение на Пол Биас беше отменено заради засада, а до почивката имаше още куп положения и пред двете врати, които така и не се превърнаха в гол. Така полувремето приключи с гол аванс за марсилци.

Веднага след подновяването на играта обаче Ница изравни. В 50-та минута на празна врата се разписа Марио Балотели, след като получи подаване от Пол Биас, но останаха огромни съмнения, че е имало засада в тази ситуация.

Домакините тръгнаха напред в търсене на победата. И стигнаха до така важния втори гол в 66-та минута. Тогава центриране на Максим Лопес отдясно намери връхлитащия с летящ плонж Патрис Евра на далечната греда и той с глава направи 2:1.

До края гостите опитаха да изковат поне равенството, но рядко стигаха до чисти положения пред вратата на противника. Балотели се опитваше, но така и не успяваше да се разпише за втори път.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и Олимпик се поздрави с важния успех. С него южняците излязоха на петата позиция с 58 точки и държат класирането си за Лига Европа в ръце. Ница остава на третото място със 77 точки и няма за какво повече да се бори в оставащите си два двубоя до края на сезона.