Олимпик Марсилия не остави никакви шансове на гостуващия Сент Етиен и го разби с 4:0 в мач от 33-ия кръг на френската Лига 1.

В герой на мача се превърна Флориан Товен, който отбеляза два от головете, а за трети асистира.

Товен сам откри резултата в 22-ата минута. В 32-ата пък асистира за великолепното попадение на Бафетемби Гомис за 2:0. Тъмнокожият нападател пое топката и с жонгльорски умения я подхвърли с крак два пъти, за да я изпрати неспасяемо в мрежата на гостите.

Преди да се стигна до тези два гола, обаче, „зелените“ имаха претенция за дузпа още в 7-ата минута, но тя не бе уважена. Марсилци имаха също своята претенция за дузпа, но през второто полувреме. Тогава Флориан Товен добави още едно попадение към сметката си в мача – в 58-ата минута, а накрая бе изпратен с аплодисменти и скандирания при смяната си в 85-ата минута.

В самия край на двубоя Димитри Пайе направи още по-тежка загубата на Сент Етиен, вкарвайки за крайното 4:0.

Марсилия има 51 точки и е шести в класирането. Сент Етиен изостана от този съперник вече с 6 пункта и е седми с 45.