Страхотната форма на Лориен продължава и от нея си изпати дори претендентът за място в Европа Олимпик Лион. На своя терен "хлапетата" претърпяха конфузно поражение с 1:4 и бяха изпратени с освирквания от "Стад де Люмиер".

А началото на мача не предвещаваше такъв развой. Мемфис Депай намери перфектно Корентен Толисо в 28-та минута и той откри резултата в полза на Лион. Дотук нищо неочаквано.

След това обаче настъпи истински срив в играта на "хлапетата". И от това по перфектен начин се възползваха играчите на Лориен. В 42-та минута Жереми Алиадиер намери Маджид Варис в наказателното поле и той опъна мрежата за 1:1.

Веднага след почивката Силвен Марво направи обрата пълен и в 49-та минута направи 2:1. В края на мача дойде и погромът над Лион, а попаденията бяха на Бенжамен Муканджо.

Първо в 74-та минута той се разписа за 3:1 след пас на Стивън Морейра, а в 81-та оформи и крайния резултат. Така Лориен взе важните три точки и се измъкна от последното място, което беше окупирал досега.

Гостите в този мач вече имат 31 точки и са на 16-то място, което отрежда бараж за оцеляване след края на сезона. Лион остава на четвъртото място с 54 точки и е само с пет аванс пред петия Бордо.