Олимпик Лион и Монако изнесоха грандиозен първи мач от 9-ия кръг на френската Лига 1, след като в крайна сметка домакините съумяха да съкрушат шампиона дълбоко в добавеното време и го победиха с 3:2.

Двата отбора не подведоха зрителите и изиграха силно атакуващата среща, гарнирана с много голове и положения. "Хлапетата" на два пъти излизаха напред в резултата чрез Мариано Диас в 11-ата и Набил Фекир в 23-ата минута, но Монако намираше начин и изравняваше резултата на "Парк Олимпик Лион". Головете за тях дойдоха от Рони Лопес в 17-ата и Адама Траоре в 34-ата. Минута преди края на мача пък гол на Карим Фекир бе отменен след засада, която на повторенията се видя, че съществува, но бе изключително тънка ситуация. В края на срещата Набил Фекир бе големият герой за Лион, след като донесе успеха за отбора си след чудесен свободен удар буквално в последните акорди на срещата.

Любопитен факт също така е, че Лион нацели на три пъти гредите зад Даниел Субашич, но това не помогна на шампиона да се измъкне непобеден от негостоприемния стадион.

С този си успех Лион се изкачи до третата позиция с 16 пункта и спря негативна серия от две поредни срещи, в които "хлапетата" не познаваха вкуса на успеха. На точно три пред тях се намира вторият Монако, който остана с актив от 19, на три от първенеца ПСЖ, който е и с мач по-малко.

Домакините стартираха по-настъпателно и още в шестата минута имаха шанс да открият резултата. Карим Фекир центрира отдясно след корнер и над всички се извиси полузащитникът Лука Тусар. За негово съжаление обаче топката се отби в десния страничен стълб на Субашич. Три по-късно Даниел Субашич си поигра с огъня и за малко да допусне гол в собствената си врата, след като пое по много лош начин кълбото. Нападателят на Лион Мариано Диас го притисна максимално и след рикошет кълбото отново срещна гредата, но този път лявата.

В 11-ата минута "хлапетата" организираха постепенна атака. Менди получи вляво и пусна към Фекир, който излъга двама съперници и с прострелно центриране намери Мариано Диас, който от четири-пет метра намери целта и поведе Лион напред.

Шампионът се съвзе след ранния шок и в 17-ата минута Балде Кейта изведе Рони Лопес през двама съперникови фуболисти и Лопес матира стража на Лион.

Четири минути по-късно Танги Ндумбеле пробва да изненада Даниел Субашич от дистанция, но хърватският вратар парира изстрела му. В 23-ата минута капитанът Набил Фекир поведе своите напред, след като от дузпата пусна леко по земя и топката мина край "застиналия" на едно място Субашич. В 28-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Камил Глик игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия прецени да не посочва бялата точка.

В 34-ата минута Адама Траоре изравни отново резултата на "Стад Велодром", след като Траоре се опита буквално да скъса мрежата и с топовен изстрел изравни за шампиона.

В хода на втората част фланговете на „монегаските” заработиха много по-добре и създадоха отлични възможности за гол.

В 56-ата минута десният бек на Монако Алмами Туре центрира добре към наказателното поле на домакините. Антони Лопес излезе неуверено да боксира и прати топката в краката на Балде Кейта, който от непосредствена близост стреля, но ударът му бе блокиран току пред голлинията от Муктар Диакаби.

В 63-ата минута Конголо превзе много терен и пусна фронтално към Балде Кейта. Той бе затворен от Диакаби, но залъга бранителят на Лион добре с тяло и кълбото се озова фронтално срещу вратаря Лопес, но Траоре стреля покрай десния страничен стълб.

Четири минути по-късно Хюсем Ауар проби отдясно и върна към дузпата, където чакаше Мариано Диас, но Субашич с левия крак предотврати трето попадение във вратата си.

В 72-ата минута преотстъпеният от Реал Мадрид Диас стреля от 30 метра от пряк свободен удар, но топката се отби за трети път тази вечер от десния страничен стълб на Монако.

Минута преди края на редовното време пък Фекир бе изведен прекрасно от  Диас, но капитанът на Лион бе в положение на засада и голът бе отменен.

Въпреки това дълбоко в добавеното време Набил Фекир изпрати трите точки у дома, след като парира Субашич след чудесен пряк свободен удар.

В следващия кръг Лион гостува на Троа, докато Монако приема у дома Каен.