Лил и Марсилия се неутрализириха

Публикувана в 23:42 на 17 март 2017 1594 0

Лил и Марсилия се неутрализираха за 0:0 в сблъсъка им от 30-ия кръг на френската Лига 1.

През първото полувреме положенията бяха рядкост и пред двете врати. „Песовете“ доминираха чувствително, затова пък им липсваше завършващият удар. Марсилия стоеше стабилно най-вече в защита.

Мачът се отвори значително веднага след почивката. Заредиха се положения и пред двете врати, като сходството с първото полувреме остана безрезултатността на двата отбора.

В 84-ата минута бе може би най-забележителната ситуация в мача. Тогава вратарят на южняците Пеле направи забележително спасяване след удар отблизо с глава на Едер. Стражът изби топката в напречната греда и Лил пак се размина с гола.

Така, въпреки усилията от двете страни, 40-те хиляди зрители на стадион „Пиер Мороа“ не успяха да видят гол и мачът завърши при нулево реми. Марсилия е пети с 46 точки, Лил е 14-и с 34.