Хегемонът във френския футбол в последните години Пари Сен Жермен запази живи шансовете си за пета поредна титла на страната. Това се случи след успех в невероятно завързан мач с Метц като гост с 3:2.

Парижани водеха с 2:0 до 78-та минута, но допуснаха изравняване в самия край. В последните секунди на продължението обаче се намеси Блез Матюиди и донесе успеха на шампионите, изравнявайки ги на върха с Монако, макар и с мач повече от "монегаските".

От самото начало ПСЖ тръгна смело напред в търсене на ранна развръзка. Най-многобройни шансове се откриха пред Блез Матюиди, но той направи три невероятни пропуска. Марко Верати също не успя да се разпише.

Но упорството на парижани даде резултат в 33-та минута. Тогава левият бек Максуел центрира перфектно във вратарското поле и от няколко метра Единсон Кавани без проблем се разписа за 1:0.

Всичко изглеждаше приключило само три минути след това. Отново Максуел проби отляво и изведе на перфектна позиция Блез Матюиди в наказателното поле, който напредна и с хубав удар преодоля вратаря на Метц за 2:0.

Метц съвсем не изглеждаше обречен след почивката и опитваше да стигне до своите шансове, но точните удари към вратата на парижани бяха твърде малко или твърде слаби. Но развръзката в този мач се пазеше за финалните минути.

Първо в 78-та минута Ян Жуфре намали след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Трябва да се отбележи, че той се появи на терена само две минути по-рано. А драмата стана пълна малко преди края.

В 83-та минута Единсон Кавани излезе сам срещу вратаря, но с невероятно неточен удар не успя да го прехвърли. После пък от пряк свободен удар пак стреля над вратата. И наказанието последва в 88-та минута.

Тогава Исмаила Сар центрира перфектно от левия фланг и сложи топката на крака на Шейк Диабате, чийто удар в далечния ъгъл препарира вратаря. Метц дори можеше да направи пълен обрат в 90-та минута, но нацелиха гредата след пряк свободен удар.

Всичко изглеждаше, че ще приключи наравно, но в 93-та минута последва невероятно разбъркване пред вратата на Метц, а след няколко неточни удара Хавиер Пасторе центрира към Блез Матюиди, той падайки стреля с глава, но преодоля вратаря и оформи крайното 3:2.

Така ПСЖ събра 77 точки, колкото има и лидерът Монако, но "монегаските" са с мач по-малко. Те ще играят в последната седмица на сезона у дома срещу Сент Етиен. Метц пък е с 36 точки и е на цели пет пред опасната зона.