Олимпик Марсилия и Гингам изиграха зрелищен двубой в 37-ия кръг на френската Лига 1. Мачът завърши при резултат 3:3, което остави Марсилия на четвъртото място със 74 точки, колкото има и третият Монако, но той е с мач по-малко и така битката за място в квалификациите на Шампионската лига продължава.

Олимпик Марсилия удължи серията си на седем мача без поражение в Лига 1, а домакините от Гингам вече трети двубой са без победа в шампионата. Гингам пък заема десетото място във временното класиране във Франция с 47 точки в актива си.

И двата състава могат да съжаляват за пропуснатия успех, тъй като имаха още шансове за гол в двубоя.

Гостите от Олимпик Марсилия поведоха с 2:0 рано рано в срещата. Още във 2-ата минута Валер Жермен откри за 1:0 за Олимпик Марсилия след пас от Флориан Товен. В 14-ата пък Товен направи резултата 2:0 след като засече подаване от Лукас Окампос.

Домакините от Гингам успяха да намалят до почивката. В 42-ата минута Джими Бриан прати топката в гредата, а при добавката Клеман Грение не сгреши и намали на 1:2.

Футболистите на Гингам стартираха по-успешно второто полувреме и в 52-ата минута Грение бе точен от дузпа отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Така домакините изравниха за 2:2 и вече виждаха реални шансове за нещо повече в двубоя.

Критичният момент дойде в 66-ата минута, когато Джими Бриан бе изведен сам срещу вратарят Стив Манданда, който го събори в наказателното поле и получи червен картон. В игра трябваше да влезе резервният вратар на Олимпик Марсилия Йоан Пеле, а при отсъдената дузпа в 70-ата минута Джими Бриан бе точен за 3:2.

Така Гингам постигна пълен обрат от 0:2 до 3:2, но домакините не бяха казали последната си дума.

Флориан Товен реализира втория си гол в мача в 81-ата минута след подаване от Буна Сар и така върна равенството за 3:3.

Влезлият като резерва в 73-ата минута Сар пък контузи рамото си в 87-ата минута и напусна игра.

До края на срещата напрежение имаше и пред двете врати, но нов гол така и не падна, а съперниците разделиха по точка от изключително интересния сблъсък от Лига 1.