Отборът на Нант победи Анже с 1:0 в двубой от 18-ия кръг на френската Лига 1. Нант записа една втори успех в последните си шест мача. Тимът воден от треньора Клаудио Раниери държи петата позиция във временното класиране с 30 точки. Лидер във Франция е Пари Сен Жермен с 47 точки.

Анже път продължава с лошите резулатите, допускайки девети мач без победа. Съставът на Анже остава с 15 точки на 19-ото, предпоследно място в подреждането.

Любопитен факт от двубоя бе, че футболистите на Нант играха с третия си екип, който е с дизайн на феновете на тима.

Зрелищна хореография от феновете на Нант

Победният гол за Нант бе от дузпа в 24-ата минута на мача. Аржентинецът Емилиано Сала бе точен от бялата точка, вкарвайки шестия си гол от началото на сезона.

Нант можеше да открие още в 5-ата минута, когато Лео Дюбоа излезе в добра позиция, но пропусна. Малко след началото на полувреме пък още една добра атака на домакините бе спряна трудно от защитата на Анже.

Треньорът на Нант Клаудио Раниери изгледа част от двубоя от трибуните, след катов 51-ата минута бе изгонен, тъй като изпусна нервите си и хвана четвъртия рефер за главата.

Недоволството на Раниери бе предизвикано от отсъжданията на главия съдия след спречкване между играчите на двата тима, започнало от сблъсък между Санти Нгом и Исмаел Траоре.

Спречквания, протести и Раниери бе изгонен на трибуните

Нант завърши двубоя освен без старши треньор и с играч по-малко. В 65-ата минута мароканецът Ясин Баму получи втори жълт и съответно червен картон, но домакините удържаха победата и ценните три точки.