Радамел Фалкао реализира хеттрик при разгромната победа на Монако над Дижон с 4:1 в мач от втория кръг на френското първенство. Колумбийският нападател бе главният виновник за успеха на шампиона на Франция, след като се разписа на три пъти в срещата (3’, 37’, 51’). Жемерсон се разписа за 2:0 в 25-ата, а Уесли Саид отбеляза почетното попадени за домакините в 43-ата минута на двубоя.

Монако отряза Милан за Фалкао

Монако поведе в резултата рано-рано. В 3-ата минута Камил Глик сложи топката буквално на крака на Фалкао, който пред опразнена врата нямаше как да сбърка – 1:0.

В 12-ата минута съдията Тони Шапрон отмени гол от засада на Чанг-Хуун Куон. Решението на рефера предизвика полемики на терена, но в крайна сметка ситуацията бе овладяна и играта бе подновена.

Монегаските продължиха да нападат и в 25-ата минута Жемерсон удвои резултата. Той се разписа след ъглов удар, засичайки топката със зашеметяваща задна ножица, правейки резултата 2:0.

ПСЖ здраво натиска Монако, опитва да отмъкне и Фабиньо

В 37-ата отново Фалкао направи резултата класически. Адама Диакаби намери добре колумбийския нападател в наказателното поле, който преодоля вратаря с страхотен удар в горния десен ъгъл – 3:0.

Две минути преди края на първата част Роман Амалфитана изпрати прецизно центриране в пеналтерията. Топката попадна в  Уесли Снайд, който с бърз шут върна надеждите на домакините в мача.

Емери загадъчен относно Мбапе

Малко след старта на втората част обаче Монако сложи край на интригата в двубоя отново след статично положение. Тома Лемар центрира от корнер, Фалкао успя да надскочи всички и да забие топката с глава в мрежата на Батист Рьоне.

В 87-ата минута Дижон пропусна да върне още едно попадение. Наим Слити опита да застраши вратата на Даниел Субашич. Той изпълни зашеметяващ шут от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

С успеха възпитаниците на Леонардо Жардим продължават с пълен актив от 6 точки, като изостават от лидера Олимпик Лион само с гол по-слаба голова разлика. С втората си поредна загуба в Лига 1 за сезона Дижон се свлече на дъното без актив.