Дубъл на Ди Мария залепи ПСЖ за Монако на върха

Публикувана в 23:40 на 14 април 2017 3421 0

Два гола на Анхел ди Мария донесоха победата на Пари Сен Жермен при гостуването на Анже с 2:0.

Мачът бе от 33-ия кръг на френската Лига 1,а след него парижани се залепиха за лидера Монако в класирането с по 74 точки. Но ПСЖ е изиграл досега 32 мача, а Монако – 31.

Столичани трябваше да се потрудят, за да стигнат до успеха срещу 12-ия в класирането Анже /с 39 точки/.

Решителен принос за него имаше аржентинецът Анхел ди Мария, който вкара в 28-ата минута, а после дублира в 84-ата минута.

Първото попадение на звездата падна след чудесен изстрел от фаул. Второто падна към края, когато Ди Мария затвърди победата на парижани.

Анже игра добре и заслужаваше повече от този мач, но срещу шампионите направиха доста пропуски, които бяха наказани.