Бордо спечели с 3:1 гостуването си на Монпелие от 33-ия кръг на Лига 1 и по този начин запази шансовете си за класиране в европейските клубни турнири.

Първата опасност в мача бе създадена от домакините в 4-та минута, когато Исаак Мбенза стреля от фаул, топката срещна напречната греда на вратата на Бордо, след това се удари в десния стълб и тупна на гол линията, след което Беноа Костел улови топката.

Бордо поведе в резултата с гол в 9-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Монпелие Пабло игра с глава и продължи към Мартин Брайтуайт, който отблизо с глава не пропусна да вкара топката във вратата на Бенжамен Лекомт.

Камано направи добър пробив в 31-та минута. Той стреля, но ударът му бе отразен от Лекомт, след което отбитата топка попадна в Брайтуайт, който стреля, но вратарят на Монпелие отново спаси.

Бордо организира поредната добра контраатака в 48-та минута, когато Санкаре центрира в наказателното поле на Монпелие, където Брайтуайт стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Бордо удвои своята преднина в 49-та минута, когато Лерагер с дълго подаване намери Камано, който овладя топката на гърди, навлезе в наказателното поле на Монпелие и с премерен удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Лекомт.

Скири отправи коварен удар в 62-та минута, но Костел спаси. Седем минути по-късно Мбенза отправи много хубав удар, но Костел внимаваше и боксира.

Бордо вкара трети гол в 78-та минута. Диего Контенто комбинира с Мейте, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Монпелие и не пропусна да вкара топката във вратата на Лекомт.

Монпелие намали изоставането си в резултата в 88-та минута след много красив гол на Скири, който с далечен удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Костел.

Съдията свири дузпа за Монпелие в 89-та минута, след като Мейте събори Лесне в наказателното поле на Бордо. Камара изпълни наказателния удар и стреля в долния ляв ъгъл, но Костел плонжира и направи страхотно спасяване.

Бордо е десети в класирането с актив от 43 точки, докато Монпелие е седми с 46 точки.