Бордо би Гингам в голово зрелище и е на полуфинал

Публикувана в 21:45 на 11 януари 2017 490 0

Бордо е третият полуфиналист за Купата на Лигата във Франция. "Жирондинците" се присъединиха към Монако и Нанси след победа над Гингам на собствения си стадион с 3:2.

Франсоа Камано и Гаетан Лаборд с двете си попадения изковаха успеха, а Слоан Прива и Никола Бенезе запазиха интригата за гостите, но нищо повече и в крайна сметка Бордо е на предпоследния етап от надпреварата.

Мачът започна в невероятно темпо. Още в 12-та минута гостите поведоха с първия си точен удар към вратата. Тогава Тибо Жирес центрира от корнер и сложи топката на главата на Слоан Прива. Неговият удар беше избит от защитник в собствената му мрежа - 1:0 за Гингам.

Но отговорът на домакините беше светкавичен. Само четири минути след това Максим Пундже направи страхотна контра, при която Франсоа Камано с хубав удар от наказателното поле изравни за 1:1.

Още до почивката обратът беше пълен. В 36-та минута Валентин Вада центрира от пряк свободен удар и с плонж Гаетан Лаборд насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата - 2:1 за Бордо.

Отново Лаборд реализира за 3:1 в 65-та минута и на практика стана ясно кой ще е победителят. В края остана време само за Никола Бенезе да намали преднината на противника, но това беше всичко за Гингам.

Така Бордо се класира за предпоследния етап на надпреварата и ще чака жребия за полуфиналите в края на работната седмица. Последният участник за тази фаза ще стане ясен след мача между ПСЖ и Метц.