Пари Сен Жермен се наложи с 2:1 над Анже в инфарктен двубой от 31-ия кръг на Лига 1, играл се на “Парк де Пренс”. Домакините удържаха фронта, след като в 16-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Тиаго Мота получи директен червен картон и остави тима си с 10 играча до края на срещата, след като парижани вече водеха с 1:0. Килиан Мбапе се разписа в 12-ата минута, а в 25-ата удвои за парижани. Макар и домакините да бяха с човек по-малко, те неведнъж застришаха вратата на гостите, които на свой ред също имаха своите положения.

Анже върна едно попадение в 75-ата минута, дело на Токо Екамби, а в последните минути бяха много близо до изравняването на резултата.

Въпреки това ПСЖ грабна трите точки от срещата в осми пореден двубой. Тимът от Париж остава лидер в класирането с актив от 80 точки, на 17 от втория Монако. Анже пък е 14-и с 32.

В 9-ата минута Вилферд Канга стреля от дистанция, но ударът му не затрудни Трап.

Секунди по-късно Анхел Ди Мария напредна по левия фланг и пусна към освободилия се Единсон Кавани, който опита атрактивно да прати топката в мрежата, но Людовик Бютел внимаваше.

Килиан Мбапе откри резултата в 12-ата минута. Юлиан Дракслер демонстрира перфектен поглед върху играта и прекрасно изведе бившия футболист на Монако зад защитата на Анже. Той от своя страна нахлу в наказателното поле и с хладнокръвен удар от движение прати топката във вратата на гостите.

В 16-ата минута Тиаго Мота получи изненадващ червен картон. Ромен Тома влезе в краката на Мота, при което футболистът на парижани го изрита в областа на гърдите. Не стана ясно обаче дали Мота го е направил умишлено, или крака му се закачи в опит да прескочи съперниковия играч. В крайна сметка той изрази претенции за свирения фаул пред главния рефер и той му показа червен картон.

Макар и с човек по-малко парижани достигнаха до втори гол в срещата в 25-ата минута. Тиаго Силва с блестящ пас намери Курзава на левия фланг. Последният поднесе топката на връхлиташия Мбапе, който с прецизен шут наниза втори гол в мрежата на Анже.

В 29-ата минута дойде и първото по-опасно положение пред вратата на парижани. Флавиан Те преодоля пазача си и нанесе топовен удар от границата на наказателното поле. Кевин Трап видя късно топката, но се справи добре, спирайки я от посещение на долния десен ъгъл.

В 35-ата минута пети номер стрел от воле от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

В добавените минути на редовните 45 Килиан Мбапе отново бе близо до попадението, след като успя да овладее пас на Ди Мария в наказателното поле и да стреля, но Бютел спаси.

Флавиен Те опита късмета си и шутира от вътрешността на наказателното поле. Ударът беше обаче блокиран от защитник и топката излезе в ъглов удар.

В 64-ата минута Анхел Ди Мария се озова на перфектна позиция за стрелба, но вместо да вкара топката в мрежата, я прати право в собствения му съотборник Килиан Мбапе, който беше много близо до голлинията. В крайна сметка бе отсъдена засада.

В 70-ата минута Дани Алвеш шутира от границата на наказателното поле, но Бютел демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Гостите върнаха интригата в срещата 15-ина минути преди края. Токо Екамби без изведен страхотно от Флавиан Те, напредна отдясно и хладнокръвно промуши топката в долния десеън ъгъл на Трап.

В 83-ата минута Мбапе за пореден път не успя да достигне до заветното трето попадение в срещата. Той проби в наказателното поле и стреля, но нацели гредата.

Последните секунди от срещата бяха инфарктни за домакините, но Анже така и не стигна до изравнителното попадение, въпреки че на няколко пъти бе доста близо.