Олимпик Лион надделя над Амиен с 3:2 в 1/8-финалите за Купата на Лигата във Франция. Двубоят бе белязан от скандалната дузпа, дадена за гостите от Лион в 20-ата минута на срещата. Тогава нападателят на "хлапетата" Бертранд Троре падна сам в наказателното поле на съперника, без контакт с противников играч, но съдията посочи "бялата точка". Зад топката застана Муса Дембеле, който не сгреши и даде аванс на своите.

В добавеното време на първата част Бертранд Траоре (27') се разписа с удар от дистанция, правейки резултата 2:0. В 60-ата Мартин Териер пробва късмета си от над 20 метра, като съумя да преодолее стража на Амиен с шут в далечния ъгъл.

В 70-ата минута Джейсън Денайър си отбеляза автогол и върна надеждите на Амиен. В 91-ата Чейк Тимите се разписа отблизо, след пас на Саман Годос, но за повече домакините нямаха сили.

Амиен завърши срещата с 10 души, след като бранителят Халед Аденон бе изгонен след два жълти картона в 26-ата минута на срещата