Пари Сен Жермен затвърди впечатленията, че е тотален хегемон на домашната сцена във Франция. Момчетата на Унай Емери спечелиха требъл, след като прибавиха и Купата на Франция към титлата на страната и трофея от Купата на Лигата.

А това изглежда беше една от най-лесните им задачи през сезона. Защото на финала на "Стад дьо Франс" имаха задачата да се преборят с третодивизионния Льо Ербие. И го сториха след пестелив, но напълно достатъчен успех с 2:0.

Джовани Ло Селсо откри за елитния тим в средата на първата част, а четвърт час преди края и Единсон Кавани се разписа от дузпа, за да гарантира пълната домашна слава за тима си. Пред вратата на аматьорското отборче се изви истинска буря, но то инкасира само тези попадения и донякъде играчите му могат да са доволни от развръзката и спестения разгром.

С оглед на факта, че това беше последният сериозен мач на ПСЖ за сезона, наставникът Унай Емери не спести силите на звездите си. И те от самото начало натикаха съперника в неговата половина.

Първата опасност в мача дойде още в 5-та минута, но тогава ударът на Джовани Ло Селсо срещна лявата греда. Само три по-късно и Килиан Мбапе повтори упражнението, като неговият изстрел беше от точката на дузпата, но пак страничният стълб беше верният помощник на Льо Ербие.

Дани Алвес, Анхел ди Мария и отново Ло Селсо отново не успяха да се разпишат, а ударът на аржентинеца в 20-та минута срещна гредата за трети път. И пак лявата греда беше най-верният помощник на третодивизионния тим.

Но и тя не можа да го спаси в 26-та минута. Тогава Тиаго Мота намери по перфектен начин Ло Селсо пред границата на наказателното поле, той прати акуратен шут, който този път мина на сантиметри от дясната греда от вътрешната ѝ страна и се оплете в мрежата за 1:0.

Така парижани взеха важния аванс в мача, който със сигурност щеше да им с окаже достатъчен, защото до края на двубоя Льо Ербие така и не отправи точен удар към вратата. Но момчетата на Унай Емери нямаха намерение да оставят нещата така и търсеха още попадения.

До почивката обаче така и не успяха да стигнат до нов гол след поредица пропуски на Дани Алвес, Ди Мария и Мбапе. В крайна сметка почивката дойде при аванс от един чист гол в тяхна полза.

В 50-та минута Единсон Кавани направи поредния пропуск в мача, а само три по-късно попадение на Маркиньос беше отменено заради игра с ръка и в крайна сметка статуквото се запази в началото на втората част.

Но ПСЖ продължи да налита. Ди Мария и Мбапе се скъсаха да пропускат, но всичко приключи окончателно в 74-та минута, когато елитният тим получи правото да изпълни дузпа за нарушение на вратаря Мануел Пишо.

Единсон Кавани застана зад топката и стреля, стражът на Льо Ербие я отклони, но недостатъчно силно, за да предотврати попадението и така в крайна сметка резултатът стана 2:0 за парижани и всичко в този мач като интрига просто умря.

Това беше всичко в този мач, а единственият сносен шанс на третодивизионния отбор дойде в 89-та минута, но Диако Фофана го пропиля и така тимът му не можа да стигне поне до почетно попадение.

Така ПСЖ записа рекордната 12-а Купа на Франция във витрината си и се откъсна с две повече пред най-близкия преследвач Олимпик Марсилия.