Френският Марсилия взе хубава преднина пред Атлетик Билбао, като го победи във Франция с 3:1 в първи осминафинален мач от Лига Европа. Реваншът е идният четвъртък на "Сан Мамес", а след първата среща марсилци стресираха своя опонент с доминацията си на своя земя.

Не беше изтекла и една минута от началото на двубоя, когато Флориан Товен хвърли чудесен пас към изскочилия зад защитата на Атлетик Лукас Окампос и той отблизо откри резултата – 1:0 за Марсилия.

В 14-ата минута Димитри Пайет получи топката някъде около точката на дузпата и с плътен удар я изпрати във вратата на баските за 2:0.

После и Валер Жермен бе пред отбелязването на гол за марсилци, но вратарят  Ерерин спаси удара му отблизо.

В добавеното време на първат част Атлетико успя да върне един гол и това стори с майсторско изпълнение на дузпа Ариц Адурис – 2:1 за французите до почивката. За нарушението сигнализира петият арбитър, който видя доста спорна намеса на лакътя на Адил Рами при отклоняването на удар към врата. Само че лакътят бе пред тялото на футболиста...

В 57-ата минута авторите на първите два гола за марсилци сътвориха комбинацията за третия. Пайет успя да промуши топката към Окампос, а той стреля без забавяне за 3:1. Намесата на вратаря Ерерин не бе от най-добрите.

Три минути след това Валер Жермен отправи с глава топката малко встрани от вратата на гостите.

Лош момент за Марсилия обаче се случи в 61-ата минута. Флориан Товен изкълчи глезен, очевидно сериозна контузия и бе изнесен на носилка.

В 83-ата минута  Ечеита спаси пред голлинията вратата на Атлетик от четвърти гол след удар на Окампос. Но и 3:1 е добър аванс за французите преди реванша.