Монако е с още една крачка по-близо към прекъсването на доминацията на Пари Сен Жермен във френския футбол. "Монегаските" запазиха аванса си на върха пред парижани след много важен успех като гости на закъсалия Нанси.

Момчетата на наставника Леонардо Жардим показаха, че са превъзмогнали поражението от Ювентус с 0:2 на полуфиналите в Шампионската лига и не допуснаха подхлъзване. Те победиха с 3:0 бившия отбор на Мишел Платини и само победа ги дели от титлата на страната.

Автогол на Тобиас Бадила и попадение на Бернардо Силва още преди почивката, както и едно на Тома Лемар в края изковаха успеха за гостите от Княжеството и вече на практика само истинско чудо може да ги лиши от титлата в Лига 1.

Битката започна по перфектен начин за Монако. Още в 3-та минута, при първата опасна атака, Валер Жермен центрира успоредно на голлинията, но топката се отклони в крака на Тобиас Бадила и излъга вратаря, влизайки в близкия му ъгъл и резултатът беше открит.

Последваха доста положения пред вратата на Нанси, но Бернардо Силва, Камил Глик и Радамел Фалкао не успяха да се разпишат. Това обаче стори Бернардо Силва в 40-та минута и на практика уби интригата.

Тогава Тома Лемар центрира перфектно към наказателното поле, Силва беше оставен непокрит и стреля подобаващо, за да направи 2:0. При този резултат дойде и почивката, а не се виждаше как може да има промяна.

Момчетата на Леонардо Жардим държаха спокойно инициативата в ръце и след почивката, а редките шансове за Нанси така и не намериха целта. Всичко приключи в 86-та минута, когато резултатът беше оформен.

Тогава Килиан Мбапе проби в наказателното поле и от малък ъгъл стреля. Топката обаче се получи като голов пас за Тома Лемар, който беше непокрит на по-малко от метър от голлинията и нямаше как да сбърка - 3:0.

Така този мач приключи с убедителен успех за Монако, а титлата е все по-близо. "Монегаските" са на върха с 86 точки, с три повече и с мач по-малко от ПСЖ. Нанси е предпоследен и се е запътил с бясна скорост към Лига 2.