Монако се възстанови по най-добрия начин от тежкото поражение с 0:4 от Ница в предния кръг на Лига 1. "Монегаските" убедително надделяха с 3:0 над Страсбург и продължиха да преследват убедителния лидер ПСЖ.

Големият герой за пореден път беше Радамел Фалкао, който наниза две попадения и направи една асистенция. Иначе Рони Лопес беше открил резултата преди почивката. Трябва да се отбележи, че попадението за 2:0 беше от засада.

Мачът започна доста равностойно, като положенията бяха доста малко. Най-чистото за шампионите в първите минути се откри пред Стеван Йоветич, който тресна гредата в 8-та минута.

След това двубоят продължи без особени опасности чак до 34-та минута, когато Жан-Оде Аулу от Страсбург пропиля най-чистия шанс за тима си, стреляйки с глава от два метра над вратата.

В крайна сметка попадение падна още преди почивката. Тогава Радамел Фалкао направи пробив и пусна успоредно на голлинията към далечната греда, където беше непокритият Рони Лопес и той от 2-3 метра не сбърка - 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а малко след нея всичко приключи. В 51-та минута бразилецът Жорже направи пробив, при който изведе Фалкао на стрелкова позиция и той от близка дистанция нямаше как да сбърка - 2:0. Но този гол беше от чиста засада.

Десет минути след това Фалкао се разписа още веднъж, но този път попадението му беше отменено заради засада. В 67-та минута обаче колумбиецът оформи класиката. Тогава той получи подарък от защитник на Страсбург и прониза вратаря от 13-14 метра за 3:0.

Това статукво се запази и до края на двубоя, което позволи на "монегаските" да вземат трите точки. С тях в актива си те вече имат 15, с колкото разполага и лидерът ПСЖ, но все още не е изиграл двубоя си от 6-ия кръг с Лион.