Метц надделя минимално с 1:0 над гостуващия Бастия в мач от 30-ия кръг на френската Лига 1.

Метц започна мача по-добре, но постепенно ентусиазмът на домакините започна да угасва. В 25-ата минута незачетеният гол на Шейх Диабате допълнително отне от пламъка на Метц. Той прати топката с глава във вратата на корсиканците, но бе развят флагът на страничния съдия за засада.

Второто полувреме обаче започна добре за тима от Лотарингия. Сиони имаше малшанса да посрещне топката и да я запрати в собствената си врата за 1:0 в полза на Метц в 47-ата минута.

Най-добрият шанс за изравняване от Бастия дойде в 83-ата минута. Распентино се пробва с петичка да порази вратата на съперника, но опитът му „ала Маджер“ не успя.

Победата и трите точки поставиха Метц на 13-ото място в класирането с 35 точки. Бастия е предпоследен в таблицата с 10 пункта по-малко.