Пари Сен Жермен победи с 2:1 Анже в мач от 10-ия кръг на Лига 1. Анжело Фулджини (36) изведе гостите напред, Данило Перейра (69) и Килиан Мбапе (87-дузпа) донесоха обрата за парижани. В герой за домакините се превърна Мбапе, който записа гол и асистенция и бе изпратен с аплодисменти от феновете при смяната си минута преди края.

Парижани играха без голяма част от звездите си, които имаха ангажименти с националните си отбори в световните квалификации в Южна Америка. Извън групата бяха Лионел Меси, Неймар, Анхел Ди Мария, Маркиньос и Леандро Паредес. Кейлор Навас и Серхио Рамос също не попаднаха в разширения състав, тъй като още се възстановяват от контузии.

Очаквано домакините започнаха по-активно и още в 5-ата минута пред Килиан Мбапе се откри добра възможност, но прати топката право в ръцете на вратаря Пол Бернардони. Минута по-късно отново френският национал бе близо до гола, но не уцели вратата на гостите. В 18-ата минута дойде и първата спорна ситуация. Мауро Икарди падна в наказателното поле след единоборство с Капел и поиска дузпа, но съдията даде сигнал за продължаване на играта.

В 26-ата минута Буфал скри топката на двама от домакините в наказателното поле, а диагоналният му шут по земя мина много близо до лявата греда на Донарума. Тази ситуация вдигна самочувствието на гостите и секунди по-късно Фулджини затрудни максимално стража на ПСЖ.

Нова опасност създадоха футболистите на Анже в 33-ата минута.  Джими Кабо центрира в наказателното поле, където Фулджини отблизо с глава прати топката високо над напречната греда.

Три минути по-късно обаче Донарума бе безпомощен. Софиан Буфал напредна отдясно и центрира към Анжело Фулджини (Анже), който без забавяне прати топката в мрежата на ПСЖ - 0:1.

Парижани влязоха агресивно във второто полувреме, но едва 10 минути след подновяването на играта стигнаха до голова възможност. Малшансът обаче попречи на Рафиня да изравни, след като бомбеният му шут от границата на наказателното поле премина малко встрани от дясната греда. В 58-ата минута Килиан Мбапе от пряк свободен  удар се опита да обстрелва вратата на Анже, но ударът му бе разочароващ.

Изоставането в резултата накара Почетино да пусне в игра Вайналдум и Хуан Бернат и логичното се случи в 69-ата минута. Килиан Мбапе избяга от засадата на десния фланг и завъртя топката към Данило Перейра, който с глава не остави шансове на стража на Анже.

Домакините продължиха да атакуват, но все по-трудно намираха верния път към вратата на Бернардони, който също показа класа с чудесно спасяване пет минути преди края.

Секунди по-късно Мбапе се понесе по левия фланг и центрира към Икарди, който отклони с глава и топката се отклони от ръката на скочилия с него Капел. Първоначално реферът не реагира, но след сигнал от ВАР отиде да прегледа ситуацията и посочи бялата точка. Килиан Мбапе взе топката и  хладнокръвно я прати в долния ляв ъгъл на Бернардони за 2:1.

ПСЖ - АНЖЕ 2:1

0:1 Анжело Фулджини (36)
1:1 Данил Перейра (69)
2:1 Килиан Мбапе (87-дузпа)

ПСЖ: 50 Донарума, 17 Дагба, 24 Керер, 3 Кимпембе-к, 22 Диало, 21 Ерера, 15 Данило, 6 Верати, 12 Рафиня, 9 Икарди, 7 Мбапе

Треньор Маурисио Почетино
АНЖЕ: 1 Бернардони, 29 Монсо, 8 Траоре-к, 24 Тома, 11 Кабо, 2 Менди, 5 Мангани, 15 Капел, 10 Фулджини, 7 Буфал, 21 Шо