Марсилия буквално скъса мрежата на втородивизионния Бург ан Брес и го съсипа с 9:0 като гост в осминафинален мач за Купата на Франция.

Марсилци, втори в Лига 1, гостуваха на 18-ия в Лига 2 и нито за миг не оставиха съмнения, че са дошли, за да продължат на четвъртфиналите в надпреварата.

Безкрайната серия от голове стартира Луис Густаво в 9-ата минута, а още в 20-ата резултатът бе набъбнал до 0:4. Стрелци за другите три гола бяха Пайет, Окампос и Митроглу. До края на първото полувреме гръкът Митроглу вкара още един в 40-ата минута – 0:5 до почивката.

През втората част паднаха още четири гола за марсилци. Окампос вкара още два, за да оформи своя хеттрик, а Митроглу добави още един за общо три, за да не изостане от своя съотборник. Минута преди края Нийе се разписа от дузпа и оформи крайния резултат Бург ан Брес – Марсилия 0:9. А след 6:3 срещу Метц за първенство в петък, само за 4 дни Марсилия заби цели 15 гола в две срещи, в които паднаха по цели 9 попадения.

Тежко поражение в друг осминафинал претърпя един от класическите френски тимове Оксер, който бе ударен лошо на своя терен – 0:3. Съперникът му Ле Ербие е едва 16-и в трета дивизия на Франция, но се справи убедително с 11-ия в Лига 2 понастоящем Оксер. Кевин Рощо от дузпа в 45-ата, Амброаз Гбоо 64-ата и Себастиен Флошон в 79-ата минута унижиха тима, в който дълги години властваше легендата Ги Ру.