Отборът на Олимпик Марсилия разгроми последния в Лига 1 Метц с 6:3 в мач от 24-ия кръг на френския шампионат.

Олимпик Марсилия е втори във временното класиране с 51 точки. Лидер във Франция е ПСЖ с 59 и мач по-малко.

Тимът на Метц пък е последен, 20-и с 18 точки в актива си към момента.

Домакините поведоха с 3:0 до почивката и с 5:0 до 56-ата минута. С хеттрик се отличи Флориан Товен.

Още в 6-ата минута на Олимпик Марсилия откри Морган Сансон след пас от Валер Жермен. Три минути по-късно Флориан Товен се разписа за 2:0. Малко преди почвиката, в 44-ата минута 25-годишният Товен вкара втория си гол в двубоя, покачвайки резултата на 3:0.

Четвъртият гол за Марсилия бе дело на Валер Жермен. В 49-ата минута Жермен се възползва от асистенция на Флориан Товен и вкара за 4:0.

В 56-ата Товен оформи хеттрика си, правейки резултата 5:0 след подаване от Димитри Пайе.

Футболистите на Метц намалиха на 1:5 в 73-ата минута с гол на Флорен Моле. Две по-късно Константинос Митроглу бе точен за 6:1, а Моле намали на 2:6 в 84-ата.

Крайното 6:3 оформи Ибрахима Ниан с точно попадение в 90-ата минута за Олимпик Марсилия.