Лион на практика си гарантира квотата за Лига Европа за следващия сезон. "Хлапетата" взеха изключително зрелищния мач с Нант с 3:2 на своя "Стад де Люмиер" и няма кой да го измести от позициите в Топ 6.

А мачът започна не по начина, по който в Лион се надяваха. В 19-та минута Валентен Ронжие получи топката пред наказателното поле и с мощен шут от ждроб щеше да скъса мрежата за 1:0 в полза на "канарчетата".

При този резултат дойде и почивката, но за феновете предстоеше спиращо дъха второ полувреме. Голеадата през него започна в 65-та минута, когато резултатът беше изравнен от Набил Фекир, разписал се от безспорна дузпа.

В 70-та минута пълният обрат беше налице. Тогава Мемфис Депай центрира страхотно от корнер и качи топката на главата на Максуел Корне и той безпощадно я насочи в мрежата за 2:1.

Но това далеч не беше всичко в този двубой. Само пет минути след това попадение обаче резултатът стана равен отново. Тогава бразилецът Лима центрира от корнер, а връхлитащият Гийом Жиле с глава насочи топката в далечния ъгъл на вратаря за 2:2.

Но това не беше всичко. В 80-та минута Лион отново стигна до преднината и този път успя да я запази до края на двубоя. Тогава Мемфис Депай с глава изведе Максуел Корне зад защитата и той с прехвърлящ удар направи 3:2.

Това беше и крайният резултат в двубоя, което означаваше три точки за домакините. Така Лион вече има 63 точки на четвъртата позиция и само чудо може да го свали от нея. Нант остава осми с 48 и само доиграва сезона.