Отборът на Олимпик Лион победи Амиен с 3:0 в мач от 33-ия кръг на френската Лига 1.

С успеха Лион увеличи серията си в шампионата на пет поредни победи, а след две победи Амиен допусна поражение.

Олимпик Лион е трети във временното класиране във Франция с 66 точки, на 4 от вторият Монако, който е със 70. Лидер е ПСЖ с 84 точки в актива си. Съставът на Амиен пък е 14-и в подреждането с 37 точки към момента.

Домакините тотално доминираха в двубоя, особено след влизането в игра на Набил Фекир в 75-ата минута на мача. Лион поведе с 1:0 в 30-ата минута, когато Мариано Диас се разписа след като получи от Мемфис Депай.

Точно Депай покачи на 2:0 в 83-ата минута след пас от Бертран Траоре, а три минути по-късно, в 85-ата Траоре бе точен за 3:0, оформяйки крайния резултат.