Лион победи Пари Сен Жермен в края на януари и оттогава тръгна само надолу. "Хлапетата" загубиха трети пореден мач след този знаменит успех, като сега паднаха жертва на Рен. При това на своя стадион с 0:2.

Уахби Хазри отбеляза първото попадение в този мач в самото му начало, а впоследствие бретанците устискаха минималната си преднина, въпреки огромния натиск на съперника. И стигнаха и до втори гол в последната минута.

На практика голяма част от този мач беше решена с гола в петата минута на Хазри. Тогава след страхотна грешка в защитата на Лион топката стигна до нападателя и той с прецизен удар покрай вратаря отбеляза за 1:0.

Последва мощен натиск на домакините. Бертран Траоре, Максуел Корне и Набил Фекир направиха големи пропуски, а един от редките шансове за гостите пропиля Диафра Сако. В 37-та минута Бертран Траоре стреля към средата на вратата от близка дистанция, но стражът изби.

Така почивката дойде без повече попадения. Веднага след почивката последваха нови пропуски на "хлапетата". В 47-та минута удар на Набил Фекир от 20 метра беше отразен от вратаря, а при добавката Максуел Корне не можа да намери целта.

Страшните пропуски продължиха с пълна сила. В 61-та минута Бертран Траоре от изгодна позиция пак стреля в тялото на вратаря, а впоследствие се оказа, че е бил в засада. Още в следващата атака Мемфис Депай натресе гредата, а две минути след това бившият играч на Манчестър Юнайтед стреля леко встрани от целта.

Шансовете пред вратата на Рен продължиха да се редуват един след друг. В 69-та минута отново Депай пропиля страшен шанс, а четвърт час преди края и Набил Фекир пропусна от невероятна възможност.

И както пропуските пред вратата на гостите се редуваха, те вкараха и втори гол от нищото в продължението чрез Джеймс Леа Силики и смълчаха окончателно трибуните на "Люмиер", за да подпечатат победата.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и Лион записа трета поредна загуба. Така "хлапетата" останаха четвърти с 48 точки, докато Рен вече има 34 на осмата позиция 13 кръга преди края.