Отборът на Олимпик Лион за пореден път тази сезон разочарова своите фенове и загуби у дома с минималното 0:1 от тима на Лил. Единственото попадение в срещата отбеляза Джонатан Иконе в 68-ата минута на срещата.

Лил създаде първата по-опасна ситуация в 13-ата минута, когато удар отблизо на Виктор Осимен беше спасен по феноменален начин от вратаря на домакините Антони Лопеш.

През първата част домакините от Лион не успяха да създадат нищо интересно пред вратата на своите гости.

Нещата на терена не се промениха и през второто полувреме.

Гостите успяха да стигнат по победното попадение в 68-ата минута, когато Виктор Осимен намери с едно докосване Джонатан Иконе, който навлезе в наказателното поле и с топовен шут не остави шансове на стража Лопеш.

Чак след попадението на терена се появи Муса Дембеле за Лион, който беше оставен на резервната скамейка за началото на срещата. Въпреки това „хлапетата“ не успяха да намерят път към вратата на Майк Майгнан и загубиха срещата.

По този начин те остават на осмата позиция с 22 точки, докато Лил се връщат на четвъртата позиция с 25 точки. В следващия кръг футболистите на Руди Гарсия гостуват на Ним, докато „песовете“ приемат у дома Брест.