Отборът на ПСЖ обърна Олимпик Лион с 2:1 в сблъсък от шестия кръг на френската Лига 1. В 54-ата минута гостите излязоха напред в резултата с гол на Лукаш Пакета, а десетина минути по-късно Неймар върна паритета. В добавеното време на мача Мауро Икарди оформи обрата за парижани.

БГНЕС
42 снимки

Първият удар към една от двете врати бе на сметката на гостите. В третата минута Карл Токо Екамби проби отлично отляво в наказателното поле и центрира, но топката беше изчистена. Тя обаче стигна до Максанс Какере, който шутира, но над вратата.

В седмата минута Анхел Ди Мария получи жълт картон за грубо нарушение, като ситуацията беше разгледана със системата ВАР дори и за червен такъв. В крайна сметка обаче остана решението само за официално предупреждение.

Две минути след това аржентинецът получи пас по трева на границата на наказателното поле и шутира към вратата, но Антони Лопес улови.

В 17-ата минута чудена комбинация между Килиан Мбапе и Лионел Меси даде шанс на аржентинеца да стреля, но отново Лопес се намеси и улови.

Минута по-късно Екамби центрира отляво в наказателното поле, където на далечната греда Джердан Шакири отправи техничен изстрел, но Джанлуиджи Донарума се намеси и изби в корнер.

В 23-ата минута Меси проби отлично и комбинира с Ди Мария отдясно, който стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

В 32-ата минута Неймар получи отляво и напредна, влезе в наказателното поле и технично, с пета, остави за Меси, който пое добре топката и стреля, но отново Лопес спаси вратата си.

Пет минути след това аржентинецът беше на сантиметри от първия си гол за ПСЖ. Той изпълни по отличен начин пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, но топката се отби от лявата греда на Лопес.

В добавеното време на първата част страхотна комбинация между Неймар, Меси и Мбапе изведе французина отляво в наказателното поле и шутира по диагонала, но в аут.

В 54-ата минута Карл Токо Екамби отигра към Лукаш Пакета, който стигна до топката преди няколко противникови защитници и я изстреля от наказателното поле в долния ляв ъгъл. Десетина минути по-късно Неймар възстанови равенството с точен изстрел от дузпа.

В 76-ата минута Почетино реши да смени Меси с Хакими, което не се хареса на суперзвездата

По-малко от минута преди последния съдийски сигнал Мауро Икарди донесе победата на домакините, засичайки центриране на Килиан Мбапе и пращайки топката право в мрежата на Олимпик Лион.

Така ПСЖ успя да запише поредна победа и остава категорично на върха с 18 пункта.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН – ОЛИМПИК ЛИОН КР 2:1
0:1 Лукаш Пакета 54'
1:1 Неймар 67'
2:1 Мауро Икарди 90+2'

Стартови състави на двата отбора:

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН (4-2-3-1): 50. Джанлуиджи Донарума - 24. Тило Келер, 5. Маркиньос (к), 3. Пренсел Кимпембе, 25. Нуно Мендеш - 21. Андер Ерера, 27. Идриса Гей - 11. Анхел Ди Мария, 30. Лионел Меси, 10. Неймар - 7. Килиан Мбапе

Старши треньор: Маурисио Почетино

ОЛИМПИК ЛИОН (4-2-3-1): 1. Антони Лопеш - 3. Емерсон Палмиери, 5. Джейсън Денайър (к), 27. Жером Боатенг, 17. Мало Густо - 39. Бруно Гимараеш, 25. Максен Какере - 7. Карл Токо Екамби, 10. Лукас Пакета, 29. Джердан Шакири - 20. Ислам Слимани

Старши треньор: Петер Бош