Отборът на Олимп Лион постигна победа с 2:1 над Рен в мача от втория кръг на Лига 1. По този начин „хлапетата“ записаха втори пореден успех и с пълен актив от точки – 6 – са на върха в класирането. Рен, за когото това бе първо поражение през новия сезон, е 12-и wwwс 1 пункт.

Първата част премина сравнително спокойно, а всичко по-интересно се случи през вторите 45 минути.

Резултатът бе открит след 57 минути игра. Мемфис Депай изведе Олимпик напред след фантастично изпълнение на свободен удар за 1:0. В 74-ата минута Набил Фекил насочи елегантно топката към Мариано Диас. Последният с хубав удар с глава покачи на 2:0.

Рен успя да намали изоставането си в 86-ата минута. След фантастично изпълнен пряк свободен удар, Бенжамен Буриги насочи перфектно топката за крайното 1:2.

В третия кръг Олимпик Лион посреща Бордо, а Рен е домакин на Дижон.