Бордо успя да излъже Нант с 1:0, при това като гост в мач от 33-ия кръг на Лига 1.

През първото полувреме двата отбора показаха повече воля, отколкото вдъхновение. Това поведение ги неутрализира взаимно за 0:0.

Нант видя как реферите му отменят гол на Джиджи заради засада в 18-ата минута. Контенто пък напусна контузен в 33-ата. Единствената ситуация пред вратата на Нант бе създадена в 44-ата минута от Лаборде.

В 65-ата минута Юнус Санкаре успя с удар с левия крак да промуши топката във вратата на домакините.

Още в следващата минута Нант имаше шанса да възстанови равенството, но защитата на Бордо се справи. Постепенно обаче домакините отпаднаха физически и голът на Санкаре се оказа достатъчен за победата с 1:0 на жирондинците.

Бордо е пети с 52 точки, а Нант десети с 42.