Бившият ас на Лудогорец Джонатан Кафу записа официален дебют за Бордо при успеха с 2:0 над Метц от втория кръг на Лига 1. Бразилецът се появи в игра по средата на второто полувреме, когато крайният резултат вече бе оформен.

„Жирондинците” поведоха в края на първата част, когато Франсоа Камано с хубав диагонален пас намери Валентин Вада около дъгата. Аржентинецът за миг изпусна топката встрани, но после я настигна и нанесе много мощен шут в долния ляв ъгъл за 1:0.

Бордо си гарантира победата в 64-ата минута след чудесна акция на Малком. Бразилецът показа фантастична техника, за да литне пазача си отдясно и да се вреже в пеналта по аутлинията. Той забеляза чудесното позициониране на Юнус Санкаре и му сервира топката пред празната врата, а халфът нямаше как да сбърка – 2:0.

Две минути след попадението Кафу замени Камано, който показа солидно представяне и хвърли доста сили. Бившият нападател на Лудогорец се постара да бъде на ниво, но не успя да стигне до чисто положение.

Победата изкачи Бордо до 5-ото място в първенството с 4 точки, колкото имат още Анже и Троа. Метц от своя страна е 17-и с две загуби и голова разлика 1:5.