Селекцията на Уелс продължава без загуба своята авантюра на UEFA EURO 2020, а тимът дори успя да запише първи успех. Тимът, воден от Роб Пейдж, победи с 2:0 Турция на „Олимпийския стадион” в Баку, а големият герой за тима бе Аарън Рамзи, който се разписа в 42-ата минута. Халфът стана важната фигура за своите, но преди това направи два феноменални пропуска срещу вратаря Угурджан Чакър.  В петата минута на добавеното време Конър Робъртс подпечата и трите точки с попадение.

В средата на второто полувреме към уелсците получиха право да изпълнят дузпа след фаул на Зеки Челик срещу Гарет Бейл. Именно Бейл застана зад топката, но шутира адски неточно аут.

Загубата прави така, че съдбата на Турция за продължаване към елиминациите на UEFA EURO 2020 е под изключителна въпросителна. Тимът трябва да разчита други отбори да запишат също по две загуби, като дори те да бъдат с по-сериозна голова разлика.

В следващия рунд Уелс играе с Италия, докато Турция мери сили с Швейцария.

90 снимки

Уелс бе изключително близо да открие резултата в шестата минута. Гарет Бейл изведе зад отбраната на Турция Аарън Рамзи. Той финтира в наказателното поле Айхан и стреля, но с крак стражът Чакър изби топката. Само три по-късно турците съшо имаха добра възможност да открият. Топката бе центрирана отдясно към капитана Йълмаз, който шутира, но рикошет от бранителя Крис Мефам прати топката встрани.

Селекцията от Острова продължи да бъде предимонинатната сила на стадион "Олимпийски" в Баку и взе предимство в тактическо отношение, но не и в резултатно. След 24 минути игра Гарет Бейл изведе за пореден път великолепно Рамзи зад отбраната на Турция. Халфът овладя необезпокояван в полето пред Уърд и шутира, ала безобразно неточно и отново не спомогна на уелсците да поведат в Баку.

След половин час игра пък Каан Айхан от Турция надигра във въздуха Крис Мефам и стреля с глава, но Джо Родън изби топката пред голлинията на Дани Уърд. От третия си опит в мача Рамзи преодоля Угурджан Чакър три минути преди края на първата част. Поредният изящен пас на Гарет Бейл посече отбраната на Турция и топката се озова в Рамзи. Този път халфът на Ювентус пое добре и с десния крак матира Чакър, пращайки Уелс напред в резултата.

Втората част в Баку стартира с анемичен удар на Чааланолу, който с лекота бе отразен от Уърд, а в 52-ата минута Аарън Рамзи проби отдясно по нападението на Уелс и даде добър и успореден пас към средата за Гарет Бейл. Звездата бе пред дъгата, овладя и шутира от въздуха с левия крак, но топката не намери очертанията на вратата, пазена от Чакър.

Минута по-късно последва кошмарен пропуск на Йълмаз. Каан се пребори с Конър Робъртс след отклонена топка от ъглов удар, а тя отиде при капитана на турците. Той шутира от въздуха, но адски неточно и не реализира първия гол за своите на UEFA EURO 2020. След точно час игра Уелс стигна до дузпа чрез своята звезда Гарет Бейл. Той навлезе отляво в наказателното поле на турците, а Зеки Челик го фаулира. Стигна се до намесата на ВАР, но тя стигна само до това да потвърди решението на Артур Диаш. Зад топката застана именно Бейл, който стреля кошмарно високо и пропусна да удвои актива на отбора, воден от Роб Пейдж.

Пропускът на голямата звезда на Уелс от точката за изпълнение на наказателен удар даде импулс в играта на хората на Шенол Гюнеш и апатичността в играта на турците, дори при самите разигравания, се преустанови. Въпреки това те не успяха да затрудняват особено отбраната на Уелс, освен ако не се стигаше до центрирани топки от свободни удари.

В 88-ата минута турците стигнаха до нов, добър шанс пред себе си. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле на Уелс за резервата Демирал. Брантиелят на Ювентус се извиси над всички и стреля с глава, но вратарят Дани Уърд с лявата си ръка спря топката току преди тя да влети във вратата на "драконите".

В добавеното време на срещата съдията Артур Диаш от Португалия извади пет жълти картона в Баку, след като се случиха сблъсъци между футболисти на двата отбора, а в петата минута от добавеното време на сещата Конър Робъртс засече центриране на Гарет Бейл отдясно и порази турската врата за втори път.