Тимът на Германия записа равенство – 1:1, по време на приятелски мач срещу Сърбия преди старта на предстоящите европейски квалификации и за двете селекции. Стрелецът на Айнтрахт Франкфурт Лука Йович даде превес на западните ни съседи с гол в 12-ата минута на „Фолскваген Арена”, а Леон Горетцка изравни резултата в 69-ата минута, за да оформи крайния резултат.

Нападателят на Цървена звезда Милан Павков получи директен червен картон, след като реферът Боби Мадън го изгони след цинично нарушение срещу крилото на Манчестър Сити Лерой Сане.

Продукцията, която Маншафта изнесе във Волфсбург, не се понрави на препълнения стадион, като колебливото представяне на Германия на Йоаким Льов продължава, въпреки че селекционерът понечи да подмладява състава преди Европейското първенство през 2020-а година. В последните си осем мача Бундестима има три победи, като само една е в официален мач (бел. ред: срещу Швеция на Мондиал 2018 с 2:1).

Иначе Младен Кръстаич подреди своите в 4-3-3, като Адем Ляич, Лука Йович и Дарко Лазович поведоха атаката на Сърбия.

Йоаким Льов подреди своите в 4-2-3-1, като Клощерман и Халщенберг бяха новите лица в състава, а Тимо Вернер тормозеше сръбската отбрана.

Още в 12-ата минута обаче германската защита допусна колективна грешка в защита и след центриране от корнер топката се озова пред Лука Йович, който бе останал сам срещу Мануел Нойер във вратарското поле. Все пак позицията на нападателя на Айнтрахт бе по-добра и той с глава насочи във вратата – 1:0.

Последваха малко по-силни минути за германците, като две възможности се откриха пред Тимо Вернер, но и при двата случая вратарят Марко Дмитрович отрази опасностите. В 41-ата минута Дарко Лазович видя Ляич в наказателното поле, но ударът на офанзивния футболист на Сърбия прелетя над напречната греда.

След близо час игра Марко Ройс показа добра техника и стреля силно от средна дистаснция, но Дмитрович показа добър рефлекс и боскира топката в корнер. Шест по-късно Илкай Гюндоган пропусна чудесна възможност за Маншафта, след като ударът му с глава прелетя встрани от вратата на Сърбия.

Все пак в 69-ата Германия изравни. Тогава Марко Ройс напредна отляво и пусна по земя отляво към средата за Горетцка. Полузащитникът на Байерн овладя и излъга бранител на Сърбия, след което стреля добре с десния крак, за да изравни резултата – 1:1.

В 87-ата пък Горетцка можеше да донесе успеха на Германия, ала ударът му с глава прелетя край левия страничен стълб. В четвъртата минута на добавеното време пък Милан Павков извърши много грубо нарушение срещу Лерой Сане. Таранът на Сърбия натисна много гадно левия крак на Сане, който поддаде, а главният рефер не се посвени да го изгони. Все пак жестовете на Сане на скамейката бяха оптимистични, жестикулирайки, че е добре. Все пак Йоаким Льов го замени в самия край, пускайки на негово място Нико Шулц.

Германската битка за класиране на Европейското първенство стартира на 24-и март, като първият мач е гостуване на Холандия. Маншафта е в група С, като освен Холандия там са селекциите на Естония, Северна Ирландия и Беларус.